AKTUELNE NOVOSTI

[post_tags]

Vrhovac na izboru najboljeg sportiste Republike Srpske u 2023. godini

U gradu na Vrbasu sinoć je održana 69. svečana manifestacija izbora najboljeg sportiste Republike Srpske u 2023. godini u organizaciji Glasa Srpske.

Džudista Leotara Božidar Vučurević proglašen je za najboljeg u ovoj godini. Vučurević je 2020. godine na izboru za najboljeg sportistu Republike Srpske bio na devetom mjestu, 2022. bio je treći, a sada je ponosno zauzeo prvo mjesto. Ove godine on je imao zapažen broj uspjeha na domaćoj sceni ali i inostranstvu, gdje je u Turskoj osvojio zlato na prvenstvu Balkana u pojedinačnoj i bronzu u ekipnoj konkurenciji i tako krunišući svih šest pobjeda. Osvojio je i treće mjesto na ekipnom univerzitetskom prvenstvu Evrope, bio pobjednik Evropskog kupa na Palama, peti na Evropskom kupu u Sofiji, a deveti na gran priju u Beču i Zagrebu.

„Drago mi je što sam se i ove godine našao u krugu najboljih sportista i što moje ime krasi epitet najboljeg sportiste. Nadam se da ću u budućnosti opravdati očekivanja svih ljudi koji vjeruju u mene, da ću napraviti još bolje rezultate i da ću Republiku Srpsku predstavljati na najbolji način.“, rekao je Vučurević.

Pored deset najboljih sportista dodijeljene su i plakete za doprinos razvoju i podršku sporta koje su pripale kompaniji M:tel i Elektroprivredi Republike Srpske, dok je specijalno priznanje za jubilej pripalo KK Igokea.

Na svečanoj manifestaciji i proglašenju najboljeg sportiste, koje je održano sinoć u banjalučkom Banskom dvoru, prisustvovao je i V.d direktora Investiciono-razvojne banke Dražen Vrhovac.